Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ρομπέρτο Σολδάδο ο οποίος συνέχισε να εντυπωσιάζει με τη φανέλα της νέας του ομάδας, πετυχαίνοντας δύο γκολ.

Ο Τάουνσεντ άνοιξε το σκορ στο 12` και στο 44` τον «μιμήθηκε» ο Παουλίνιο.

Ο Σολδάδο «χτύπησε» στο 58` και το 67`, ενώ ανάμεσα στα γκολ του σκόραρε και ο Ρόουζ (64`), συμβάλλοντας στο επιβλητικό 5-0.

Σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Γιάμλονετς πήρε η Μπέτις.

Οι «βερδιμπλάνκος» πήραν τη νίκη με 2-1, χάρη στο γκολ του Κέντριτς στο 86ο λεπτό κι ενώ ο Κόπιτς είχε ισοφαρίσει στο 43` για τους γηπεδούχους το γκολ του Μολίνα στο 21`.

Το γκολ του Μπαλντέ στο 60ό λεπτό χάρισε μία σημαντική εντός έδρας νίκη στην Κουμπάν του Τζιμπρίλ Σισέ (σ.σ. πέρασε αλλαγή στα τελευταία λεπτά) με 1-0 σε βάρος της Φέγενορντ.

Με... πρωτοστάτη τον Μέιερ που πέτυχε και τα δύο γκολ (6` και 75`), η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρίσκεται «αγκαλιά» με την πρόκριση μετά το 2-0 στην έδρα της Καραμπάγκ.

Προβάδισμα και για τις Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου μετά τις εκτός έδρας νίκες τους σε βάρος Μινσκ (2-0) και Ακτόμε (3-2) αντίστοιχα.