Facebook Pixel Ρεάλ Μαδρίτης – Αλάβες: "Σκότωσε" τη Ρεάλ ο… ΠΑΟΚτσής! Απίθανη γκάφα ο Κουρτουά – Τραυματίστηκε ξανά ο Αζάρ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-11-29 00:05:00

Ρεάλ Μαδρίτης – Αλάβες: Οι εκπλήξεις στο ισπανικό πρωτάθλημα δεν έχουν τέλος φέτος!

Τελευταίο… θύμα η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας από την Αλαβές με 2-1 και είδε τη διαφορά από τις Σοσιεδάδ και Ατλέτικο που βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας, να αυξάνεται στους έξι πόντος.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του πρώην άσου του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρες μόλις στο πέμπτο λεπτό, ενώ το 0-2 ήρθε στο 49’ από τον Χοσέλου σε κενή εστία μετά από τραγικό λάθος και… ασίστ του Κουρτουά!

Η Ρεάλ αν και είχε ένα ημίχρονο για να αντιδράσει, το μόνο που κατάφερε μέχρι το φινάλε του ματς ήταν να μειώσει σε 1-2 με τον Κασεμίρο στο 86’.

Για τον Ζινεντίν Ζιντάν όμως υπήρχαν κι άλλα προβλήματα. Συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Εντέν Αζάρ αποχώρησε με νέο μυϊκό πρόβλημα και η σοβαρότητα της κατάστασής του πρόκειται να διαπιστωθεί τις προσεχείς ώρες. Σημειώνεται ότι δεν είναι η πρώτη φορά που ο Βέλγος παρουσιάζει μυϊκό πρόβλημα με τη φανέλα των Μαδριλένων. Μάλιστα οι τραυματισμοί του στους «μερένχες» είναι συνεχόμενοι σε σημείο και ο Αζάρ να έχει αποδιοργανωθεί αγωνιστικά.