Facebook Pixel Ασύλληπτο! Δεν περιγράφεται το μυθικό φινάλε στο Παρί-Γκραβελίν (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-12-28 11:51:00

Ασύλληπτο! Δεν περιγράφεται το μυθικό φινάλε στο Παρί-Γκραβελίν (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα καλύτερα φινάλε που έχουμε δει ποτέ σε αγώνα μπάσκετ!

Κυριολεκτικά της... μουρλής έγινε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης για το γαλλικό πρωτάθλημα ανάμεσα στην Παρί και την Γκραβελίν, που έληξε με νικήτρια την πρώτη με 98-96, έπειτα από εκπληκτικές διακυμάνσεις.

Συγκεκριμένα, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα έγινε μια απίθανη εναλλαγή συναισθημάτων, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 4 πόντους στα 40 δευτερόλεπτα και με 3 στα 20!

Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, είχαν συνεχώς απαντήσεις με απίστευτα τρίποντα, ισοφάρισαν σε 96-96, και στη συνέχεια έκλεψαν την μπάλα και πήραν το προβάδισμα και τελικά τη νίκη με 98-96!