ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ πέρασε η Ξάνθη

112' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, η μπάλα άουτ.

111' Κίτρινη στον Μπερνς

111' Ο Μαρσελίνιο κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Ξάνθη, πολύ κοντά στη γραμμή της περιοχής της Λίνφιλντ.

106' Έναρξη δευτέρου μέρους παράτασης.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης

105' Γκολ για την Ξάνθη: Ο Μαρσελίνιο έφυγε από αριστερά και με σουτ πέρασε την μπάλα από την κλειστή γωνία του Τούφεϊ για το 1-2. Μια ανάσα από την πρόκριση οι ακρίτες.

104' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, η μπάλα πέρασε από το τείχος, αλλά ο Τούφεϊ απέκρουσε σε κόρνερ!

99' Γκολ για την Λίνφιλντ: Ο Λόρι με ωραίο σουτ ισοφαρίζει σε 1-1. Η Ξάνθη θέλει ένα γκολ για να περάσει.

97' Τρίτη αλλαγή για Ξάνθη: Έξω ο Βασιλακάκης, μέσα ο Γκοχούρι.

96' Κίτρινη στον Γούτα.

91' Αλλαγή για Λίνφιλντ: O Μακόλ πήρε τη θέση του Μπίλι Μπερνς

91' Έναρξη πρώτου μέρους παράτασης

Λήξη κανονικής διάρκειας. Πάμε παράταση και αν δεν αλλάξει το σκορ τότε... πέναλτι.

90' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη για να κάνει το 2-0 και να πάρει την πρόκριση. Ο Μαρσελίνιο σέντραρε από αριστερά αλλά ο Βασιλακάκης από κοντά δεν κατάφερε να πιάσει όπως θα ήθελε την κεφαλιά

84' Λάθος του Βάλλα, αλλά το πλασέ του Μακ Άλιστερ  ήταν αδύναμο με αποτέλεσμα η άμυνα της Ξάνθης να διώξει πριν η μπάλα καταλήξει

72' Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ κραδάζοντας την εξωτερική πλευρά των δικτύων του Τούφεϊ.

71' Κίτρινη στον Κολτ

68' Αλλαγή για τη Λίνφιλντ. Αποχωρεί ο Μπερνς, στη θέση του ο ΜακΑάλιστερ

67' Μακρινό σουτ του Μπαξεβανίδη, η μπάλα εφυγε αουτ

63' Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη

54' Δύο αλλαγές για την Ξάνθη: Μάνταλος έξω, μέσα Μπαξεβανίδης. Και ο Μπέρτος αντί του Μαρίν.

46' Αλλαγή για τη Λίνφιλντ: Ο Μελγκρεου αντί του Νόουλς

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45'+3' Λήξη ημιχρόνου.

45' Απευθείας κόκκινη στον Φλίσκα για σκληρό φάουλ με τη Ξάνθη να μένει με δέκα παίκτες

41' Ο Μαρσελίνιο έβγαλε μπαλιά λουκούμι στον Βασιλακάκη, ο οποίος δεν πρόλαβε την έξοδο του Τούφεϊ με την μπάλα να χτυπάει στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και να καταλήγει κόρνερ.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίνφιλντ με τον Τόμσον να κερδίζει στον αέρα τον Βάλλα αλλά να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ

38' Σουτ του Μάνταλου, ο Τούφεϊ είχε καλή τοποθέτηση και μπλόκαρε την μπάλα.

27' Γκολ για την Ξάνθη: Ύστερα από κάθετη μπαλιά του Μάνταλου, ο Μαρσελίνιο έκανε την κούρσα από αριστερά, μπούκαρε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.

21' Πρώτη ευκαιρία για την Ξάνθη, ο Μάνταλος έβγαλε τον Μαρίν απέναντί από τον Τούφεϊ, ο οποίος απέκρουσε το σουτ του τελευταίο από το ύψος της περιοχής.

11' Ο Τόμσον από κοντά δεν καταφέρνει να γίνει αποδέκτης της μπάλας με τον Κυριακίδη να μπλοκάρει.

9' Κεφαλιά το Λόρι από κοντά, ο Κυριακίδης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

Σχόλιο: Παντελώς άδειο το γήπεδο της Λίνφιλντ. Δεν γεμίζουνε ταξί ούτε με τον ταξιτζή οι Βορειοϊρλανδοί...

1' Σέντρα στο ματς

Λίνφιλντ (Ντέιβιντ Τζέφρεϊ): Τούφεϊ, Μπ. Μπερνς, Ααρον Μπερνς, Γυαρντ, Κλαρκ, Ερβιν, Γκολτ (ο αρχηγός), Λόρι, Νόουλς, Τόμσον και Γκάρβιλ.

Ξάνθη: (Νίκος Καραγεωργίου): Κυριακίδης, Πάιτο, Κομεσίδης, Βάλλας, Γούτας, Μαρσελίνιο, Βασιλακάκης, Μάνταλος, Φλίσκας, Μαρίν, Ντιε