Μόλις στο 6`, ο Μπρουνό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και λίγο αργότερα ο Ντέμι ντε Ζέου διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 35' ο Φρανκ Ατσεαμπόνγκ έκανε το 3-0 και λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου ο Ματίας Σουάρες έβαλε κι αυτός το "λιθαράκι" του. Στο 2ο ημίχρονο, ο Γιουρί Τιελεμάν χρίστηκε σκόρερ στο 50' και ο Μπρουνό πέτυχε το 2ο τέρμα του στο 52', διαμορφώνοντας συνθήκες θριάμβου στη νίκη της αντιπάλου του Ολυμπιακού. Το τελικό σκορ γράφτηκε από ακόμα μία αλλαγή, τον Σιριάκ, στο 74'.

Η σύνθεση της Άντερλεχτ (4-3-3): Καμίνσκι, Βάντεν Μπόρε, Κουγιατέ (57' Ντεντονκέρ), Νούιτινκ, Ντεσχάχτ, Ντε Ζέου, Πρατ, Τιέλεμαν, Μπρουνό, Σουάρες (46' Σιριάκ), Ατσεαμπόνγκ (54' Καβαγιά)