Η Παρί χρειάστηκε ένα φάουλ για να ανοίξει το σκορ. Η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν κατάφερε να διώξει, ο Μαρκίνιος με την δεύτερη προσπάθεια, την έστειλε στα δίχτυα στο 41’ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Η εικόνα στο δεύτερο μέρος δεν είχε διαφοροποιήσεις, με τους Παριζιάνους να μην μπορούν (ή και να μην θέλουν σε ορισμένες περιπτώσεις) και στον αντίποδα την Τουλούζ να προσπαθεί να φανεί απειλητική και μάλιστα να χάνει μια πολύ καλή στιγμή περίπου στο 75’. Τέσσερα λεπτά αργότερα, όμως, τα πάντα τέλειωσαν, αφού ο διαιτητής υπέδειξε –λανθασμένα- πέναλτι υπέρ της Παρί, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Καβάνι για το τελικό 2-0. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στις καθυστερήσεις, αλλά ορθά το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

Η σύνθεση της Παρί: Σιρίγκου, Καμαρά, Μάξουελ, Φαν Ντερ Βιλ, Μαρκίνιος, Μενέζ (56’ Λαβέτσι), Τιάγκο Μότα, Βεράτι, Λούκας Μόουρα (79’ Ματουιντί), Ραμπιό, Ιμπραΐμοβιτς (69’ Καβάνι)