Η Premier League επέστρεψε και το καταλάβαμε βλέποντας τη ματσάρα μεταξύ της Έβερτον και της Γουότφορντ, όπου έπαιξαν βασικοί οι Κέβιν Μιραλάς και Χοσέ Χολέμπας.

Η Γουότφορντ ήταν αυτή που αιφνιδίασε και έκανε το 0-1 με τον Λαγιούν στο 14ο λεπτό, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν και ισοφάρισαν με μία γκολάρα του Μπάρκλεϊ στο 76'. Στο 83' όμως ο Ιγκάλο έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, για να γράψει λίγο πριν το φινάλε ο Λουκάκου το 2-2.

Στα άλλα αποτελέσματα της ημέρας, ξεχώρισε το 4-2 της Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι απέναντι στην Σάντερλαντ, αλλά και το 1-0 της Άστον Βίλα στην έδρα της Μπόρνμουθ.

ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Κόουλμαν, Στόουνς, Γιαγκιέλκα, Γκάλογουεϊ (63' Κονέ), ΜακΚάρθι, Μπάρι, Μιραλάς (77' Οβιέδο), Μπάρκλεϊ, Κλέβερλι, Λουκακού (90+1' Νέισμιθ).

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Γκόμες, Νιόμ, Πρεντλ, Κάθκαρτ, Χολέμπας, Καπού, Μπεχράμι (79' Γουότσον), Άνια, Λαγιούν (59' Παρέδες), Χουράδο (74' Ιγκάλο), Ντίνι.