05/08/11 - 10:51

Αυτοί είναι οι πιθανοί αντίπαλοι

Αυτοί είναι οι πιθανοί αντίπαλοι
47.276views

Δείτε ποια είναι τα υποψήφια εμπόδια στο δρόμο των Παναθηναϊκού, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού Βόλου για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, ενόψει της κλήρωσης που θα γίνει σήμερα το μεσημερί (14:30) στη Νιόν.

Αναλυτικά, οι πιθανοί αντίπαλοι:

Παναθηναϊκός: Σοσό (Γαλλία), Γκιμαράες (Πορτογαλία), Αλάνια Βλαντικαφκάζ (Ρωσία), Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ), Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία).

ΑΕΚ: Γιανγκ Μπόις (Ελβετία), Χέλσινγκμποργκ (Σουηδία), Ερυθρός Αστέρας (Σερβία), Γκαζ Μετάν (Ρουμανία), Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία).

ΠΑΟΚ: Τραμπζονσπόρ (Τουρκία), Καρπάτι (Ουκρανία), Χαρτς (Σκωτία), Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία), Εκράνας (Λιθουανία).

Ολυμπιακός Βόλου: Ρόμα (Ιταλία), Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία), Άντερλεχτ (Βέλγιο), Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Ρόζενμποργκ (Νορβηγία).

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ομάδες χωρίστηκαν σε επτά γκρουπ, και το καθένα περιλαμβάνει πέντε ομάδες από τους ισχυρούς και πέντε από τους ανίσχυρους.

Aναλυτικά τα γκρουπ:

Γκρουπ 1
Ισχυροί: Ατλέτικο (Ισπανία), Παναθηναϊκός (Ελλάδα), Μπεσίκτας (Τουρκία), Μέταλιστ (Ουκρανία), Παρτιζάν (Σερβία).
Αδύνατοι: Σοσό (Γαλλία), Γκιμαράες (Πορτογαλία), Αλάνια Βλαντικαφκάζ (Ρωσία), Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ), Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία).

Γκρουπ 2
Ισχυροί: Ρόμα (Ιταλία), Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία), Άντερλεχτ (Βέλγιο), Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Ρόζενμποργκ (Νορβηγία).
Αδύνατοι: Μπούρσασπορ (Τουρκία), Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία), Ολυμπιακός Βόλου (Ελλάδα), Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία), ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος).

Γκρουπ 3
Ισχυροί: Τότεναμ (Αγγλία), Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία), Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ), Μπιλμπάο (Ισπανία), ΠΑΟΚ (Ελλάδα).
Αδύνατοι: Τραμπζονσπόρ (Τουρκία), Καρπάτι (Ουκρανία), Χαρτς (Σκωτία), Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία), Εκράνας (Λιθουανία).

Γκρουπ 4
Ισχυροί: Σπόρτινγκ (Πορτογαλία), Ρέιντζερς (Σκωτία), Φούλαμ (Αγγλία), Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία).
Αδύνατοι: Ντνίπρο (Ουκρανία), ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία), Νόρτζελαντ (Δανία), Μάριμπορ (Σλοβενία), Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία).

Γκρουπ 5
Ισχυροί: Αϊντχόφεν (Ολλανδία), Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία), Σέλτικ (Σκωτία), Λάτσιο (Ιταλία), Μπέρμιγχαμ (Αγγλία), Ραπίντ Βουκουρεστίου (Ρουμανία).
Αδύνατοι: Νασιονάλ (Πορτογαλία), Σιόν (Ελβετία), Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία), Ριντ (Αυστρία), Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΠ), Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία).

Γκρουπ 6
Ισχυροί: Σεβίλλη (Ισπανία), Άλκμααρ (Ολλανδία), Κλαμπ Μπριζ (Βέλγιο), Σπάρτα Πράγας (Τσεχία), Σάλτσμπουργκ (Αυστρία), Στόουκ (Αγγλία).
Αδύνατοι: Ανόβερο (Γερμανία), Βασλούι (Ρουμανία), Ομόνοια (Κύπρος), Τουν (Ελβετία), Άλεσουντ (Νορβηγία), Ζεσταφόνι (Γεωργία).

Γκρουπ 7
Ισχυροί: Μπράγκα (Πορτογαλία), Σάλκε (Γερμανία), Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο), ΑΕΚ (Ελλάδα), Ρεν (Γαλλία), Αούστρια Βιέννης (Αυστρία).
Αδύνατοι: Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία), Χέλσινγκμποργκ (Σουηδία), Ερυθρός Αστέρας (Σερβία), Γκαζ Μετάν (Ρουμανία), Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία).

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο sportdog.gr

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ