Οι «κανονιέρηδες» μπήκαν δυνατά στο ματς και έκαναν το 1-0 στο 11' με τον Ζιρού, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ο Ζιρού ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Παρόλα αυτά, η Φούλαμ αντέδρασε και με τέρματα των Μπερμπάτοφ και Κακανίκλιτς ισοφάρισε σε 2-2 πριν ολοληρωθεί το ημίχρονο. Στο δεύτερο γκολ μάλιστα των φιλοξενούμενων, ο Μανόνε έχει κάνει για ακόμα μία φορά τραγική εκτίμηση.

Στην επανάληψη η Φούλμα στο 67' ολοκλήρωσε την ανατροπή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπερμπάτοφ, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Ζιρού διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Στον πάγκο έμεινε για την Φούλαμ ο Γιώργος Καραγκούνης.

Στα άλλα ματς της ημέρας, η Έβερτον νίκησε με ανατροπή την Σάντερλαντ 2-1, ενώ η Στόουκ επικράτησε της ΚΠΡ με 1-0.