Τα «σπιρούνια», άργησαν πολύ να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά τα αμυντικά τους κενά μπορούσαν ανά πάσα στιγμή να επιτρέψουν στους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν κινδύνους για την εστία του Γιορίς. Στο 18ο λεπτό, ο Καμπούλ έστειλε άουτ μια καλή κεφαλιά και δευτερόλεπτα αργότερα, ο Γάλλος πορτιέρο των γηπεδούχων είπε «όχι» στον Ρονταγέγκα που βγήκε από κόντρες απέναντί του. Ο Άαρον Λένον είχε δοκάρι στο 27’ και καθώς η ομάδα του Σέργουντ ανακτούσε τον έλεγχο, ο Παουλίνιο με προβολή από φάουλ του Έρικσεν έκανε το 1-0 στο 35ο λεπτό. Η χαρά των «σπιρουνιών», ωστόσο, κράτησε μόλις δύο λεπτά, με τον Σίντουελ στην αμέσως επόμενη φάση να πλασάρει σωστά για το 1-1!

Η Τότεναμ άσκησε πίεση από τα πρώτα λεπτά της επανάληψης και κατάφερε να «καθαρίσει» από πολύ νωρίς το παιχνίδι. Στο 48ο λεπτό, από σέντρα του Λένον στην «καρδιά» της περιοχής της Φούλαμ, ο Κέιν με κεφαλιά έκανε το 2-1 κι ενώ μεσολάβησε μια καταπληκτική ευκαιρία για τους «cottagers» με τον Γιορίς να απομακρύνει εκπληκτικά μια κεφαλιά του Ρονταγέγκα, τα «σπιρούνια» έφτασαν και σε τρίτο γκολ. Με τη συμπλήρωση 62 λεπτών αγώνα, σαν σε επανάληψη του πρώτου τέρματος, ο Καμπούλ από κοντά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν έγραψε το 3-1. Η Φούλαμ είχε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς στο 76ο λεπτό, αλλά ο Σίντουελ νικήθηκε από τον Γιορίς στο πέναλτι που έκανε ο Έρικσεν, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί το 3-1 μέχρι τέλους.

Πηγή: england365.gr