Facebook Pixel Ρόμα με ανατροπή!
| 2012-10-22 00:02:00

Ρόμα με ανατροπή!

Η Ρόμα με ανατροπή νίκησε 4-2 την Τζένοα με δύο γκολ του Οσβάλντο για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Η Τζένοα αιφνιδίασε τη Ρόμα, προηγήθηκε με 2-0, ωστόσο ηττήθηκε 4-2 στο τέλος από τους "τζιαλορόσι", που δείχνουν σημάδια ανάκαμψης τον Οκτώβριο. Οι αντεπιθέσεις και η ανοιχτή άμυνα κόστισε ξανά στους φιλοξενούμενους, με το καταπληκτικό σουτ του Γιουράι Κούτσκα και το μακρινό του Μπόσκο Γιάνκοβιτς να δίνουν προβάδισμα 2 τερμάτων στους "γκριφόνι".

Εκτός από αμυντικά κενά, οι ομάδες του Ζντένεκ Ζέμαν παρουσιάζουν και εκπληκτικές επιθετικές επιδόσεις και γι' αυτό ο Φραντσέσκο Τότι με τον Πάμπλο Οσβάλντο ισοφάρισαν το ματς πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου. Ο πολιτογραφημένος Ιταλός, μάλιστα, έκανε το 3-2 στο 55ο λεπτό, ένα τέρμα που προσέφερε μομέντουμ στους Ρωμαίους. Ο Έρικ Λαμέλα νίκησε το Σεμπαστιάν Φρε στο 83' και η ομάδα του Παναγιώτη Ταχτσίδη (αγωνίστηκε σε όλο το ματς, την ώρα που ο Αλέξανδρος Τζόρβας είδε από τον πάγκο την ήττα της ομάδας του) πήρε 2ο σερί "τρίποντο".

Πηγή: contra.gr