Facebook Pixel ΣΟΚ!Οπαδοί έδειραν τον πρόεδρο της ομάδας τους!
| 2015-11-15 19:41:00

ΣΟΚ!Οπαδοί έδειραν τον πρόεδρο της ομάδας τους!

Κι όμως συνέβη κι αυτό στην Ελλάδα σε γήπεδο της Γ` Εθνικής, με το γήπεδο να μετατρέπεται σε ρινγκ...

Σκηνές άπειρου κάλλους λοιπόν διαδραματίστηκαν στο Δημοτικό γήπεδο του Ζωγράφου λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης του Ηλυσιακού με αντίπαλο την Κηφισιά. Συγκεκριμένα, στο 88’ κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της Κηφισιάς (με ανατροπή) μια μερίδα των οργανωμένων οπαδών των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο.

Αρχικά επιτέθηκαν φραστικά στον πρόεδρο του Ηλυσιακού, Διονύση Λιονάκη, ενώ στη συνέχεια δεν δίστασαν ακόμη και να τον ξυλοκοπήσουν με πρωτοφανή αγριότητα!

Οι λόγοι της επίθεσης, δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστοί, ενώ το περιστατικό που έλαβε χώρα πίσω από τη μία εστία, ανάγκασε τον διαιτητή Αδαμόπουλο να διακόψει τον αγώνα. Μετά από αρκετά λεπτά κι αφού ηρέμησαν κάπως τα πνεύματα, ο διαιτητής του συνδέσμου Ζακύνθου έδωσε εντολή να συνεχιστεί η αναμέτρηση, με την Κηφισιά να πετυχαίνει και τρίτο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Πηγή: pamebala.gr