Facebook Pixel ΑΕΛ - ΠΑΟΚ: Τα γκολ του Λημνιού και του Αουγκούστο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-02-15 18:31:00

Το 1-0 του Λημνιού με ωραίο πλασέ και ο "κεραυνός" του Αουγκούστο - Απίθανη γκολάρα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα γκολ του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο με την ΑΕΛ.

Ο ΠΑΟΚ πήρε από νωρίς μεγάλο προβάδισμα νίκης στο Λάρισα, καθώς ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο όντας μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε τέρματα του Δημήτρη Λημνιού και του Ντόουgκλας Αουγκούστο.

Στο 14' η μπάλα έφτασε στον Λημνιό μετά από φάση διαρκείας και συνεχόμενες κεφαλιές, με τον Έλληνα άσο να τη στέλνει στα πόδια με κοντινό πλασέ στην κίνηση.

Δείτε το 1-0 ΕΔΩ

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Αουγκούστο.. .ζωγράφισε με ένα εκπληκτικό γκολ. Ο Βραζιλιάνος έπιασε ένα φοβερό σουτ με το αριστερό από μακρινή απόσταση και "τίναξε" τα δίχτυα του Κρίστινσον για το 2-0.

Δείτε το 2-0 ΕΔΩ