Facebook Pixel Βαγγέλης Μαρινάκης: Δεύτερη ήττα για την Νότιγχαμ Φόρεστ σε ισάριθμα ματς.
| 2020-09-19 18:38:00

Προβληματισμός για Μαρινάκη - Οι εμφανίσεις που έφεραν… μαύρα σύννεφα στην ομάδα

Βαγγέλης Μαρινάκης: Δεύτερη ήττα για την Νότιγχαμ Φόρεστ σε ισάριθμα ματς.

Ούτε την Κάρντιφ κατάφερε να νικήσει η αγγλική ομάδα, καθώς έχασε με 2-0 στην 2η αγωνιστική της Championship.

Με το ίδιο σκορ είχε ηττηθεί και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, στο Λονδίνο.

Οι Ουαλλοί άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Μουρ να αποφεύγει τον Φιγκεϊρέντο και να νικά εύκολα αμαρκάριστος με κοντινή κεφαλιά τον Σαμπά για το 1-0.

Στο 40' σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση πλαγίου άουτ και αδυναμία της άμυνας των γηπεδούχων να απομακρύνουν, ο Ουαλλός διεθνής επιθετικός πέτυχε το δεύτερό του γκολ στο παιχνίδι αλλά και με τη φανέλα της ομάδας του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 74ο λεπτό πέρασε στο παιχνίδι για τη Νότιγχαμ ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στην Αγγλία.