Facebook Pixel Ολυμπιακός: Με τους συνήθεις υπόπτους έβαλε γκολάρες ο Ολυμπιακός – Έχασε πέναλτι ο Βιγιαφάνιες (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-05-16 20:03:00

Πάρτι Ολυμπιακού - 0-3 στο ημίχρονο στη Λεωφόρο - Πέναλτι με VAR ο ΠΑΟ, το έχασε ο "Βίγια"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μόλις στο 7' και στο 12 ο Μασούρας ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους "ερυθρόλευκους" μετά από πολύ ωραία πάσα από τον Ελ Αραμπί

Ολυμπιακός: Μόλις εφτά λεπτά χρειάστηκαν για να ανοίξει το σκορ η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς στην Λεωφόρο. Μετά από αντεπίθεση ο Ελ Αραμπί με πολύ ωραία πάσα έδωσε στον Μασούρα που έκανε το 0-1. Τρία λεπτά μετά ο Έλληνας μέσος έκανε το 0-2, μετά από νέο λάθος της άμυνας των Πρασίνων και πανέμορφη πάσα από τον Χασάν. Στο 16' ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να ξαναμπεί στον αγώνα, όταν μετά τη χρήση VAR δώθηκε πέναλτι για μαρκάρισμα του Σα στον Μπουζούκη, όμως ο Βιγιαφάνιες έχασε την ευκαιρία καθώς ο Πορτογάλος τερματοφύλακας των Πειραιωτών απέκρουσε. Στο 38' μετά από τραγικό λάθος του Μαουρίσιο οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα με τον Μασούρα να κάνει την πάσα στον Μαροκινό που δεν δυσκολέυτηκε να κάνει το 0-3.