Facebook Pixel Sportdog.gr | Πήρε εκδίκηση από την Τσέλσι με θρίαμβο η Σίτι - "Αυτοκτονία" για τη Γιουνάιτεντ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-25 16:58:00

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε με 1-0 το εκτός έδρας ντέρμπι με την Τσέλσι, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε εντός έδρας ήττα-σοκ με 1-0 από την Άστον Βίλα.

«Γλυκιά εκδίκηση» για την Μάντσεστερ Σίτι, που κατάφερε να κερδίσει την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ με 1-0 και να πάρει ρεβάνς για την ήττα της στον περυσινό τελικό του Champions League.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 53ο λεπτό ο Γκαμπριέλ Zεσούς με την Σίτι να χάνει αρκετές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του ματς. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα των «μπλε» στο πρωτάθλημα.

Σπουδαία νίκη σημείωσε η Άστον Βίλα στο «Ολντ Τράφορντ», επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0. Ο Κόρτνεϊ Χάους σημείωσε το γκολ της νίκης για τους «χωριάτες» στο 88ο λεπτό.