Οι «κόκκινοι» έπιασαν τους 58 βαθμούς και είναι στην έβδομή θέση και στο -5 από την Έβερτον.

Η Φούλαμ με βασικό τον Γιώργο Καραγκούνη, μέχρι το 83΄ ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ με τον Μπερμπάντοφ στο 33΄. Η χαρά τους όμως δεν κράτησε πολύ και ο Στάριτς τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγγλος επιθετικός συνεργαζόμενος δύο φορές με τον Κοουτίνιο έκανε το 2-1 στο 63΄ και το 3-1 στο 85΄.Πριν την έναρξη του αγώνα βέβαια κάποιοι οπαδοί της Λίβερπουλ πέτεξαν καπνογόνα στο «Γκρέιβεν Κότατζ»

Στο «Γκούντισον Παρκ» υπήρχε μια βάρια ατμόσφαιρα και πολύς κόσμος είχε μαζευτεί για να τιμήσει τον Μόγιες στην τελευταίο εντός έδρας αγώνα. Χαρακτηριστικά ένα πανό που κρατούσε ένας οπαδός έγραφε : «Σε ευχαριστούμε Ντέιβιντ». Ο Μιραλάς άνοιξε το σκορ στο 6΄και στο 60΄ σκόραρε ξανά για το τελικό 2-0.